Причини проблем оперення птахів

Тема у розділі 'Птахи', створена користувачем Nadia, 2 лис 2017.

1. Nadia

Nadia Administrator Команда форуму

Повідомлення:
    476
    Багато власників птахів стикаються з різними проблемами порушення нормального росту і розвитку пір'я їх вихованців: облисінням, тривалим линянням, вигризання нового пір'я і т.д. Причин на це досить, починаючи від умов утримання до психологічного стану птиці.

Pochemu_volnistij_popugaj_ne_letaet_2.jpg

Почнемо з основних причин - неправильне харчування і утримання. Раціон пернатого вихованця повинен складатися із зернової суміші преміум-класу, без вмісту псевдо- вітамінного комплексу (кольорові гранули - низькоякісне зерно з харчовим клеєм і ароматизаторами), фруктів, овочів. З останніх можна давати моркву, огірки (бажано в сезон, не перевантажені хімічними добавками), буряк, капусту (білокачанну, кольорову, брюссельську, брокколі, пекінську), кабачок, перець.

Утримувати птицю потрібно в просторій клітці, де є можливість розправити крила, займатися фізичним навантаженням. Для цього там повинні висіти канат, іграшки, драбинки. Слід надавати перевагу дерев'яним жердинам різного діаметру, основний обхват повинен бути 2/3 лапи птиці. Їх необхідно розташовувати на достатній відстані, щоб вихованець не бився хвостом об клітку.

Птахів не можна утримувати на кухні. Оптимальним рішенням стане кімната: провітрювана, не сира, з великою кількістю сонячного світла. Не рекомендується тримати клітку поруч з акваріумом - в такому місці завжди висока вологість.

Важливо дотримання світлового дня. В осінньо-зимовий період світловий день повинен становити 9-12 годин, весняно-літній - 12-14 годин. На ніч птахові слід забезпечити спокій, накривши клітку нещільною темною тканиною.

Неправильне харчування і утримання призводить до порушення обміну речовин і атрофії м'язів. Збій в метаболізмі в свою чергу справляє негативний вплив на роботу внутрішніх органів.

linka-u-hvilyastih-papug-hvoroba-abo-prirodniy-proces_982.jpeg

Серед поширених проблем порушення обміну речовин у птахів:

• зростання дзьоба і кігтів (вони переростають, стають ламкими, тріскаються);

• нездорове оперення (пір'я з дефектами, погано ростуть, випадають);

• сухість шкіри і поява лупи.

Атрофія м'язів призводить до нескорочення повітроносних мішків і відсутності в них фільтрації, що сприяє розвитку інфекції і грибів.

Стресові ситуації можуть послужити причиною висмикування і жування власного пір'я. Таким чином вихованці висловлюють своє обурення. У великих птахів таке часто відбувається від нудьги. У даній ситуації завданням власника є налагодити психологічний фон пернатого вихованця - забезпечити його увагою, оточити турботою, відволікти іграшками.

chomu-u-papugi-vipadayut-prya-scho-robiti-v-takih-vipadkah_605.jpeg

Серед інших причин подібного стану:

• цирковірус папуг;

• новоутворення;

• інфекційні захворювання;

• екзо- і ектопаразити.

Для постановки правильного діагнозу і вирішення проблеми необхідно звернутися до фахівця. Подбайте про здоров'я пернатого вихованця, адже він присвячує вам своє життя.

Останнє редагування модератором: 3 лис 2017

Поділитися цією сторінкою