Цихліди і ІНШІ

Тема у розділі 'Акваріум', створена користувачем kolay, 26 тра 2015.

1. kolay

kolay Active Member

Повідомлення:
    465
    Симпатії:
    93
    Давши визначення сленгових слів «цихлідник», ми з Вами в щільну підійшли до першого міфу про цихлід - мовляв цихлід дуже важко утримувати з іншими видами риб, мовляв їх не можна утримувати з мирними і невеликими рибками. Це не правда! Можна.

Деякі представники сімейства цихлід не настільки суворі і агресивні до своїх сусідів. Наприклад, в даний момент у мене особисто дружно плавають дві дорослі, великі скалярии разом з мечоносцями, пеціліямі редисками, тернеціі і даніо рожевими. Ніхто нікого не ображає.

Всі, кому доводилося утримувати скалярій, підтвердять мої слова, що ці вітрильні забіяки більше ганяють один одного, ніж плаваючу навколо сошку. І таких прикладів можна навести багато! Висновок напрошується сам собою - цихлід можна і потрібно поєднувати з іншими видами риб. Робити це звичайно потрібно грамотно і зі знанням справи, в першу чергу дотримуватися правила «гуртожитку» і не порушувати передбачені для кожної риби обсяги акваріума. Крім того, найкраще висаджувати цихлид молоддю, а інших риб вже дорослими особинами. Якщо поселити відразу всіх разом, то вони що називається «приживуться». І навпаки, до дорослих, вже наявним цихлідам краще не підсаджувати дрібних рибок, є велика ймовірність, що сошка піде на згодувати.

Які ж цихліди володіють мирним і спокійним характером. Ось ця гілка форуму Мирні цихліди. Тому тут просто перерахуємо їх: Хромис метелик, Папуги Пельматохроміси, Лабидохромис "Еллоу", Скаларіі, ще сюди можна приєднати деяких цихлазом. Цей список не є вичерпним і не є 100% гарантією вдалого результату! Завжди потрібно пам'ятати, що цихліди норовливі, територіальні хижаки. Просто наведені вище риби відзначаються багатьма, як популярні «мирні цихліди».

Для затравки, наведу приклад зі свого аквариумного досвіду, років п'ять тому мені вдалося вдало поєднати в загальному акваріумі наступних риб: цихлазом діамантових, цихлазом чернополосая, «Елоу», німбохроміса леопардового з гурамі блакитним, гурамі мармуровим, боціямі, Лабе, містусамі, тернеціі, гірінохейлус, торакатуми та іншими сомами. Акваріум просто іскрив квітами. Всі цихліди були висаджені молоддю й містилися в просторому акваріумі. Цей акваріум проіснував 2 роки, потім мене «переклинило» на золотих рибок і «иіхлідник» довелося розформувати. Так що остаточні висновки, з урахуванням росту риб, я зробити не можу. Але, все ж це досвід можна назвати вдалим.

У момент написання даної статті мені на пошту надійшов лист з проханням висвітлити питання спільного утримання цихлид і барбусів. Тому не можу залишити цей запит без уваги.

Читаючи форуми і думка інших, з даного питання складається двояке відчуття, хтось говорить можна, хто говорить не можна. Тим не менше, люди наводять приклади вдалого змісту цихлід і барбусів разом. І я, мабуть, погоджуся з цим. Якщо дотримати всі правила, повинно вийти.

Відносно барбусів потрібно завжди пам'ятати, що це невеликі, але стайня та зухвалі рибки. Вони запросто можуть обкусані навіть великого сусіда, золотих рибок так вже точно. Тому мені здається, що вуалево скалярии, а тим більше дискуси не найкраща компанія для барбусятніка. Думаю, що більш прийнятними сусідами будуть перераховані вище «мирні цихліди», за винятком хроміс-метелики. Народ так само особливо відзначає вдале зміст барбусів з «елоу» і цихлазоми чернополосая.

Таким чином, можна спробувати поєднати барбусів з невеликими, толерантними цихлідами. За умови просторого акваріума, зонування водойми і при умові не перенаселеності.

Завершуючи цей розділ статті, давайте ще раз підкреслимо правила і нюанси вдалого утримання цихлід та інших видів риб:

1. Акцентуємо увагу на аспектах сумісності акваріумних рибок.

2. Найкраще поєднувати молодь цихлід з іншими видами риб - «приживуться».

3. Особливу увагу приділяємо зонуванню акваріума і розподілу риб по шарах води. Тобто, потрібно зробити так, щоб у кожного виду риб був свій акваріумний «закуточек» - територія і ще потрібно намагатися розподілити всіх риб так, щоб вони плавали в різних шарах води, а не «топилися», наприклад, всі посередині або на дні .

4. Поєднувати інших рибок краще з маленькими або середніми ціхлідамі. В ідеалі «Не цихліди» повинні бути схожих розмірів або більше.

5. Величезною помилкою початківців любителів цихлид, є купівля відразу цілого «ціхлобатальона». Цихліди ростуть і їм потрібні хороші обсяги акваріума. Не можна в 150л. акваріум брати п'ять манюсенькіх скалярій, та ще наїдяться, що вони уживуться з іншими сусідами. Скалярии - це розмашисті цихліди, доросла особина може мати «розмах крила» 15-ть на 15-ть сантиметрів!

Наберіться терпіння, через рік Ваша парочка ціхлідок підросте. А спостерігати за ростом риб не менш приємно, ніж відразу посадити величезну рибину. І вже краще трохи почекати, ніж «лікувати акваріум» від невідомого лиха.

6. Не варто поєднувати цихлид з відверто маленькими і повільними рибками: гуппі, неони, золоті рибки. Для середніх і великих цихлид - це корм. У мене вийшло поєднати даніо і скалярій, і скоріше за все секрет успіху полягає в спритно і поверхневому плаванні даніо, а так само в мірності скалярій. Але, думається мені, що ніяка спритність не допоможе Данько при спільному проживанні їх з тією ж ціхлазоми діамантовою.

Поділитися цією сторінкою